Изложба “Мој поглед” у Мајданпеку

У изложбеном простору Музеја у Мајданпеку, синоћ је отворена изложба слика Слађане Ђурђекановић Мирић „Мој поглед“. Присутној публици ауторку изложбе је представила Драгана Игњатовић, директор борског Музеја која је подсетила да је Слађана и један од оснивача ликовног удружења „Ване Живадиновић“ у Бору.

Поставком је обухваћено 18 радова ове борске уметнице, која није непозната мајданпечкој ликовној публици, с обзиром на то да је неколико пута била учесница Међународне изложбе „Жене сликари“, на којој је пре неколико година освојила и прву награду.

Изузетно ми је драго што сам у Мајданпеку, с обзиром на то да сам више година сарађивала са културним посленицима овог града и Удружењем за Мајданпек, са којима сам реализовала и неколико уметничких колонија“, рекла је на отварању Слађана Ђурђекановић Мирић.

Представљајући свој уметнички израз ауторка је себе описала као сликара тренутка, наговештавајући нову фазу у свом раду који нагиње ка апстракцији.

Изложбу „Мој поглед“ мајданпечка ликовна публика моћи ће да погледа до краја месеца.