Најава изложбе “Поклони и откупи” ауторке Данијеле Матовић

У петак, 14. децембра у 19 сати, свечано ћемо обележити Дан Музеја рударства и металургије, отварањем изложбе Поклони и откупи, ауторке више кустошкиње историчарке уметности Данијеле Матовић.

Изложба Поклони и откупи представља преглед и одабир аквизиција уметничког садржаја, као и презентовање њиховог значења и вредности. Циљ изложбе је да ширу јавност упозна са богатим садржајем Уметничке збирке Музеја рударства и металургије, која истовремено пружа могућност сагледавања најразличитијих стилова и сликарских праваца, као и најразличитијих аутора чија се дела налазе у овој збирци. Ово је уједно прилика да се путем ове изложбе истовремено истакне примарни задатак музеја, а то је прикупљање, чување и презентовање музејске грађе.

Изложба Поклони и откупиkoja ће трајати до 31. јануара 2019. године, има за циљ да кроз музејске аквизиције прикаже један део комплексности стварања уметничког фонда, као и презентовање ликовних дела која до сада нису излагана.