Изложба и презентација пројекта “Смрт мајке Југовића”

Поштовани,

У Музеју рударства и металургије 04. априла 2019. године биће организована изложба и презентација пројекта младог борског уметника Михајла Драгаша. Реч је о анимираном филму “Смрт мајке Југовића” у коме аутор у форми савремене уметничке интерпретације осликава једну од најлепших поема народне књижевности. Кроз универзалну симболику рата, смрти и уништења, одишући неизмерном уметничком снагом и експресијом представљени су лик и бол Мајке Југовића, као и њено херојско ношење са последицама, патњом и ненадокнадивим болом.

Михајло Драгаш рођен је 1991. године у Чапљини, БиХ. Основне и мастер студије завршио је на Факултету примењених уметности, одсек анимације. Живи и ради у Бору.

Изложба и презентација пројекта “Смрт мајке Југовића” заказана за 04. април у 19 сати у Музеју рударства и металургије и трајаће до 24. априла 2019. године.