Отворена изложба ,,Србија и Срби на филму у Првом светском рату”

Поштовани,

Музеј рударства и металургије Бор у оквиру Манифестације „Музеји за 10“, Међународног дана Музеја и Ноћи музеја организује гостујућу изложбу Југословенске кинотеке из Београда Србија и Срби на филму у Првом светском рату, реализовану под покровитељством Министарства културе и информисања, поводом обележавања стогодишњице од завршетка Првог светског рата.  Циљ је да се ова изложба приближи, пре свега, млађим генерацијама, ученицима основних и средњих школа, студентима, као и осталим заинтересованим грађанима.

Изложба је отворена 17. маја 2019. године у 19 сати и трајаће до 30. маја 2019. године. Током трајања изложбе биће организоване пројекције историјских филмова Србија у великом ратуСа вером у Бога и Југославија по вољи народа из Југословенске кинотеке.